Ćwiczenia fizyczne zwiększające potencję do wykonywania w domu

Każdy mężczyzna pragnący długo cieszyć się sprawnością seksualną i piękną sylwetką, jest po prostu zobowiązany do zachowania formy. Jeśli nie ma możliwości odwiedzenia siłowni, może ograniczyć się do ćwiczeń fizycznych zwiększających potencję, które nie zajmują dużo czasu, a efekt przerasta wszelkie oczekiwania.

Korzyści fizyczne z ćwiczeń na potencję

Siedzący tryb życia powoduje spowolnienie mięśni miednicy, co przekłada się na upośledzenie funkcji prostaty i zmniejszenie libido. W końcu to przypływ krwi zapewnia wysokiej jakości i długotrwałą erekcję.

Regularne ćwiczenia zwiększające potencję przyczyniają się do:

 • Utrzymanie napięcia mięśniowego, które są niezbędne do stymulacji funkcji rozrodczych
 • Zwiększona produkcja testosteronu, który odpowiada za erekcję i produkcję nasienia
 • Eliminacja zatorów w miednicy małej i przyspieszenie przepływu krwi
 • Kontrola produkcji adrenaliny, co prowadzi do stresu bez gwałtownego wzrostu
 • Przywrócenie normalnego stanu psychicznego, zwiększenie produkcji endorfin odpowiedzialnych za dobry nastrój
 • Łagodzenie napięcia mięśniowego dla pełnego relaksu.

Jedynym mankamentem męskich ćwiczeń jest regularność, bez której nie da się osiągnąć maksymalnego efektu. Dlatego mężczyzna musi się przyzwyczaić i co najmniej pół godziny każdego dnia poświęcić na ćwiczenia fizyczne, aby poprawić potencję.

Zestaw ćwiczeń na potencję do wykonania w domu

Aby w domu wykonać zestaw ćwiczeń na potencję, mężczyźni nie potrzebują specjalnego treningu. Są dość proste, ale mimo to bardzo skuteczne.

Ćwiczenie nr 1

Usiąść na poduszce lub krześle, całkowicie rozluźnić wszystkie mięśnie ciała, lekko przesunąć głowę do przodu. Mocno napinać mięśnie miednicy i utrzymać pozycję przez 3 sekundy, a następnie delikatnie rozluźnić. Przy osłabionych mięśniach będzie to trudne do uzyskania, ale nie trzeba się zniechęcać, niedługo mięśnie się wzmocnią. Należy wykonywać ćwiczenie nie więcej niż 10 minut. Po minucie odpoczynku należy 10 razy szybko skurczyć i rozluźnić mięśnie. W ciągu tygodnia będą one wystarczająco silne, aby zwiększyć liczbę podejść. Na pewno już po pierwszym treningu mężczyzna poczuje napięcie i ciężkość w miednicy – to normalne. Gdy organizm przyzwyczai się do tego, dyskomfort minie. Wymierne efekty uda się zauważyć już po 2 tygodniach codziennego treningu. Kiedy organizm jest już gotowy, optymalny czas trwania ćwiczeń poprawiających potencję to 2 razy dziennie przez 15 minut.

Ćwiczenie nr 2

Mężczyzna musi leżeć na podłodze i całkowicie się zrelaksować. Następnie rozłożyć nogi na boki, maksymalnie napiąć pośladki, a następnie delikatnie je rozluźnić. Skuteczność nie zależy od ilości powtórzeń, ale od siły napięcia, dlatego trzeba starać się intensywnie napinać biodra.

Ćwiczenie nr 3

Przysiady świetnie nadają się do utrzymania prostaty w działaniu, ale należy je wykonywać poprawnie:

 • Umieścić stopy szerzej niż ramiona, aby skarpetki patrzyły w różnych kierunkach
 • Postarać się jak najbardziej napiąć pośladki
 • Mocno dociskając stopy do podłogi i ściskając pośladki, usiąść tak, aby biodra były równoległe do podłogi
 • Przytrzymać przez 2 sekundy i powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Ważne jest, aby podczas całego treningu nie rozluźniać pośladków, to jedyny sposób na napompowanie niezbędnych mięśni. Można stopniowo zwiększać czas trwania pozycji od 2 do 15 sekund.

Dodatkowe ćwiczenia fizyczne zwiększające potencję u mężczyzn

Następujące ćwiczenia są równie skuteczne:

 • Obroty miednicy – należy wykonywać je codziennie – 40 obrotów w prawo i w lewo, aby poprawić przepływ krwi i wzmocnić mięśnie pleców, które są aktywnie zaangażowane w stosunek.
 • Szeroki krok – zrobić lekką rozgrzewkę, a następnie podnieść hantle i opuścić je wzdłuż ciała. Zrobić szeroki krok prawą nogą i powoli uginać lewą nogę w kolanie. Powtórzyć ćwiczenia 6 razy na każdej nodze.
 • Zgięcia – postawić stopy szerzej niż ramiona, a następnie powoli opuszczać ciało, starając się dotknąć podłogi palcami stóp. Na początek wykonać 1 zestaw 20 zgięć, a gdy tylko mięśnie będą w lepszej formie, wykonywać zgięcia w 3-4 seriach po 20 razy.

Ćwiczenia, które błyskawicznie zwiększają potencję u mężczyzn

 • Ćwiczenia Kegla – mogą doprowadzić do stabilnej erekcji niemal natychmiast, ale warto stale ćwiczyć. Idąc do łazienki, spróbować kontrolować oddawanie moczu, zatrzymując i ponownie uruchamiając strumień. Kiedy już mężczyzna zrozumie, które mięśnie wymagają napięcia, może szybko uzyskać poprawę erekcji przed stosunkiem.
 • Joga Kundalini – joga wzmacnia mięśnie całego ciała, ale w obszarze miednicy najbardziej efektywnymi asanami są kobra i motyl.
 • Ćwiczenia oddechowe – kontrola oddechu pozwala przyspieszyć przepływ krwi do penisa i zapewnić stabilną erekcję.

Regularnie wykonując ćwiczenia fizyczne, aby poprawić potencję można zachować formę i zadowolić siebie i partnerkę długimi nocami miłości.

Leave a Reply