Jakie czynniki wpływają na wielkość penisa?

Ten temat jest dla niektórych powodem częstych żartów. Inni na samą tylko myśl o tym zagadnieniu odczuwają spore kompleksy. Co ma wpływ na wielkość członka? O co należy się zatroszczyć, by osiągać satysfakcjonujące rozmiary? Dlaczego zdecydowana większość facetów nie powinna narzekać na swoje przyrodzenie? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszej lektury.

Bardzo dużo zależy od genów

Od czego zależy tak naprawdę rozmiar członka? Niektórzy mężczyźni sądzą, że na ten aspekt oddziałuje wiele czynników. Jest to jednak błędne podejście do sprawy. W końcu rozmiar penisa jest przekazywany już w genach. Eksperci podkreślają, że wszystko odbywa się na etapie życia płodowego. Nie jest tajemnicą, że jeśli ojciec ma sporych gabarytów przyrodzenie, to jego syn też nie będzie miał kompleksów na tym punkcie. Pewną ciekawostką jest to, że rozmiar członka zależy także od matki. O co tutaj dokładnie chodzi? Warto zauważyć, że gabaryty penisa są bowiem zależne od ilości testosteronu, jaka jest wydzielana przez organizm kobiety.

Oczywiście, dzieci rodzą się ze stosunkowo małymi penisami. Dopiero w momencie dojrzewania płciowego członek osiąga rozmiary, które ma zapisane w genach. Trzeba jednak zauważyć, że są pewne czynniki, które mogą dodatkowo oddziaływać na ten aspekt. Przede wszystkim chodzi o stres. Im więcej napięcia w naszym życiu, tym większe kłopoty na tej płaszczyźnie. Fachowcy zauważają, że czynnikami wpływającymi na rozmiar penisa są również temperatura oraz moment, w którym dana osoba pierwszy raz uprawia seks z wybraną partnerką.

Aktywność seksualna ma znaczenie

Prawidłowo działający penis jest stosunkowo niewielki w czasie spoczynku. Kiedy jednak dochodzi do podniecenia seksualnego, członek powinien „stanąć na wysokości zadania”. Dosłownie i w przenośni. Jak zachowuje się penis? Członek przyjmuje odpowiednią pozycję, staje się znacznie dłuższy, grubszy oraz twardszy. To natomiast pozwala rozpocząć kontakt seksualny. Pamiętaj, że wielkość członka – zapisana przede wszystkim w genach – może ulegać zmianie wraz z wiekiem. Kiedy penis się zmniejsza? Naukowcy dowodzą, że wpływ na ten aspekt ma brak aktywności seksualnej.

Mężczyzna, który rzadko uprawia seks ze swoją kobietą musi zatem liczyć się z wystąpieniem takiej sytuacji. Tak samo, jak faceci, którzy nie mają żadnych kontaktów na tym froncie. Jeszcze innym aspektem są zaś kłopoty z erekcją. Warto wiedzieć, że przez problemy ze wzwodem członek nie może oczywiście osiągnąć swoich optymalnych rozmiarów. Jest m.in. zbyt krótki, wiotki oraz miękki… W takiej sytuacji często najlepszym rozwiązaniem są sprawdzone leki na potencję. W tym gronie jest zaś m.in. Kamagra.

Zdecydowana większość facetów nie musi się niczym przejmować

Dużo facetów uważa, że ich przyrodzenie nie jest zbyt okazałe. Zazwyczaj te kompleksy są zaś nieuzasadnione. Szacuje się, że około 95% facetów ma przyrodzenie mieszczące się w normie (długość wynosi od 12,5 cm do 16,5 cm w trakcie wzwodu). Tylko mniej więcej 5% mężczyzn ma gabaryty, które odbiegają od standardów. Nie chodzi jednak wyłącznie o facetów z bardzo małymi penisami. W tej grupie są także mężczyźni, którzy mają zbyt wielkie członki. Trzeba zaś wiedzieć, że zbyt okazałe przyrodzenie stwarza nawet większe kłopoty w aspekcie udanego życia seksualnego. Nawet jednak w takich sytuacjach można znaleźć optymalne rozwiązania. Należy bowiem stosować odpowiednie pozycje, dzięki którym miłość fizyczna będzie dawała dużo satysfakcji i zaspokojenie potrzeb.

Leave a Reply