Z czego wykonuje się gadżety erotyczne?

Gadżety erotyczne zakupić można pod wieloma różnymi postaciami. Wbrew pozorom ich wybór nie jest taki łatwy, jakby się mogło zdawać. Jeśli interesują nas jedynie wysokiej jakości zabawki dla dorosłych, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich atrakcyjny wygląd, ale również materiał, z jakiego zostały wyprodukowane. Wszystkie tworzywa wykorzystywane do wykonywania akcesoriów erotycznych mają swoje zalety, jak i wady.

Zabawki dla dorosłych wykonane z silikonu oraz gumy

Produkty z silikonu odznaczają się zazwyczaj, bardzo wysoką jakością są również są trwałe, a więc mogą posłużyć nam przez wiele lat. Ich zakup jest jednak dosyć kosztowny. Silikon jest chętnie wybierany do produkcji tego rodzaju produktów, gdyż jest on miękki i gładki w dotyku, a więc zapewnia przyjemne doznania w trakcie aktu miłosnego. Co ważne, akcesoria silikonowe dosyć szybko osiągają oraz utrzymują temperaturę ciała, są więc bardzo realistyczne w kontakcie ze skórą człowieka. Kolejną ich zaletą jest łatwość czyszczenia. Wystarczy oczyścić je, używając do tego celu wody z mydłem.

Chcąc zapewnić sobie lepszą higienę, można je również wyparzyć czy umyć w zmywarce do naczyń, pomijając urządzenia elektroniczne, czyli na przykład wibratory. Często gadżety tworzy się również z gumy, zaletą takich produktów jest ich niższa cena. Nie mają one zapachu i są dosyć sztywne, a więc dają nieco gorsze doznania od zabawek silikonowych. Ponadto ich powierzchnia w przeciwieństwie do zabawek silikonowych, nie jest gładka. Mogą one czasem uczulać, oprócz tego trzeba pamiętać, że są one mniej trwałe od produktów wykonanych z silikonu.

Plastikowe oraz żelowe gadżety dla dorosłych

Plastik nie jest zbyt elastyczny, ponadto jest dosyć twardy. Pomimo tych wad i tak wiele osób decyduje się właśnie na to tworzywo akcesoriów do sypialni. Zaletą tego materiału jest to, iż doskonale przewodzi wibracje, a więc jest świetnym tworzywem dla wibratorów. Oprócz tego jest niezwykle prosty w czyszczeniu. Inną ciekawą propozycją są żelowe gadżety go sypialnianych igraszek. Na rynku jest ich szeroki wybór, ponadto kosztują mało i są bardzo elastyczne.

Niekiedy są dosyć lepkie w dotyku i wydzielają nieprzyjemny zapach. Czasem są powodem wystąpienia podrażnienia pochwy. Nie należy ich stosować wraz z lubrykantami na bazie oleju czy substancji zawierających alkohol, gdyż może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Żelowe akcesoria muszą być właściwie przechowywanie, gdyż mogą się na nich rozwijać pleśń i bakterie.

Z jakich jeszcze materiałów produkuje się gadżety erotyczne?

Aktualnie gadżety erotyczne produkuje się z coraz wymyślnych materiałów, a wszystko po to, aby stały się one jeszcze bardziej realistyczne w dotyku. Nowym tworzywem jest między innymi Nu-Skin, Cyberskin albo Ultra Skin. To materiał imitujący swoim wyglądem i strukturą ludzką skórę. Co ważne jest on bardzo realistyczny, przyjemny w dotyku i nie klei się jak inne zabawki. Jego wadą jest przede wszystkim wysoka cena. Trzeba pamiętać o delikatnym myciu zabawki wykonanej z takiego materiały, gdyż może ulec ona bardzo łatwo uszkodzeniu.

Niekiedy do produkcji akcesoriów dla dorosłych używa się szkła i akrylu. To nowoczesne materiały, łatwe w czyszczeniu. Szklane dilda mają bardzo estetyczny wygląd, powinny być również wytrzymałe. Ponadto, producenci oferują również metalowe dilda. Gładkie, podobne do plastikowych, również łatwe do utrzymania w czystości. Producenci tego typu zabawek wykorzystują różne materiały, dzięki czemu każdy znajdzie coś, co sprosta jego wymaganiom i preferencjom.

Leave a Reply